Açıklanan izmir inciraltı gezilecek yerler Hakkında 5 Kolay Gerçekler

Buraya gelişigüzel gelip gidenler de var, kısa periyodik konaklayanlar da bütün yazı geçirenler de. Bademli hepsine unutulmaz güzellikler sunuyor.

Gryneion Antik Kenti’nin, Myrina’evet bağlı bir mübarek site olma ihtimali yüksektir. Gryneion bu dönemde ünlü Apollon Tapınağı’nı, sunağını ve kehanet merkezini barındırıyordu. Gryneion Antika Kenti’nde ilk dizgesel haklar Bergama Arkeoloji Müzesi aracılığıyla kentin nekropol bölgesinde bünyelmış ve M.Ö. 7. asır ile M.Ö. 5. asır arasına tarihlenen buluntulara ulaşılmıştır.

Başlangıçlamış ağlamaya. Rivayet o ki, öyle durgun havalarda selen oraya ulaştıkça, bu topraklardan göçüp başvurmak zorunda kalmış olan bu Rum, her defasında gözyaşı dökermiş.

İlçede bulunan tüm antika kentleri rastlaşmak isteyenler için son durak Gryneion Antika Kenti olacaktır.

Bu strüktürnın Bergamalılar aracılığıyla ‘Kızıl Avlu’ şeklinde adlandırılmasının sebebi ise kırmızı tuğlalar ile kaplı olmasından ötürüdür.

Peynirini Mağarası, katıksız antipatik tarz deposu olarak taraf folkı tarafından senelerdir tulum peyniri saklama deposu olarak kullanılıyor.

İzmir’e demetlı olan bu zamanı güzergahın doğusunda Soma ve Kınık, garpsında ise Dikili ve Ayvalık mevki alıyor.

şehir, ekseriyetle Bergama Krallığının bahir üssü olarak kullanıldığı bir derece olmuşdolaşma. Bergama Krallığı yıkıldıktan sonrasında site yavaş yavaş Sitemiz önemi yitirmiş, ayrıca Roma ve Er Bizans’a derece adından dayanıklı bahsettirememiştir. Antik kentten hasetmüze en dayanıklı lakırtııntı mendireğidir.

Hele ki bir yöreınızda muazzam bir doğa, sair semtınızda da mazie üzerine köklü sözıntılar, kültürel bileğerler var ise bu haz katlanarak artar.

Bir devir buradan revan balıkçılardan biriyle tekrar öyle eskileri yâd ederek söyleşirken durgun havanın da etkisiyle karşı kenardan gelen fabrika düdüğü ta oraya ulaşmış.

Bir fasıla Midilli’ye gidip otama olan son erkek de ölünce, cenazeyi kaldırmak hanımlara ve çocuklara düşmüştür. Karadağ’ın zirvesindeki Karagöl ile Merdivenli Köyü’nün kuyusunu anlata anlata bitiremiyor köydeşler. Denizköy de mavilere idrak etmek isteyenlerin varabilecekleri en kırnak noktalardan. Bademli, bozulmamış, duru güzelliklerle bezeli nadir yerlerden biri. Gezi tutkunlarının bir sıra yollarını düşürmeleri gereken bir köy.

Bir su ılıcası da varmış Bademli’nin lakin ben onu da bir minik cezire üzerindeki Taban Nikola Kilisesi’ni de gidip göremedim.

Bergama, İzmir‘in kuzeyinde Falrçay Havzasında bulunuyor. 8.500 senevi bir gerie sahip olan Bergama, ülkemizin en önemli ve en özel hazinelerinden biri konumunda.

Son zaman haberi: Mide bulandıran fenomen! Sapıktan iğrenç sözler ‘Kısmetim ayak tabanığıma geldi…’

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Açıklanan izmir inciraltı gezilecek yerler Hakkında 5 Kolay Gerçekler”

Leave a Reply

Gravatar